Yine Bir Sahte Psikolog Vakası! Hastaların Hayatını Kabusa Çevirdi!

O.B.Ş. ile Z.B.Ö., uzun süre terapi aldıkları Gökçe Hız’ın sahte psikolog olduğuna dair İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Suç duyurusunda Gökçe Hız ile psikiyatrist Mehmet Oğuz’un “Nitelikli dolandırıcılık, resmi belgede sahtecilik, verileri hukuka aykırı olarak verme veya ele geçirme” gibi birçok suçtan yargılanmaları talep edildi.

BirGün’den İsmail Arı’nın haberine göre dilekçede, “O.B.Ş. depresyon atakları geçirip psikolojik olarak çok büyük bir çıkmazın içine düştüğü dönemde Gökçe Hız psikiyatrik ilaçlardan bir tanesini reçete etmiş ve bu ilacı kullanması konusunda adeta baskı yapmıştır. Söz konusu ilacın bugün doktor kontrolü olmadan kullanılması göz göre göre bir insanın hayatını hiçe saymaktan başkaca bir şey değildir. Gökçe Hız ilaç reçete edemeyeceği için yakın ilişkisi olan diğer şüpheli Mehmet Oğuz’un bilgileri ile O.B.Ş.’ye ilaç reçete etmiştir” denildi.


Gökçe Hız

HAYATI KABUSA ÇEVİRDİ, DİPLOMASI SAHTE ÇIKTI

Suç duyurusunda Gökçe Hız’ın depresyonda olan O.B.Ş.’nin hayatını kabusa çevirdiği vurgulanarak şu ifadeler de yer aldı: “Gökçe Hız., O.B.Ş., zaten çok büyük bir depresyondayken hayatını hiçe sayarcasına kullandırdığı ilaçlar sebebiyle müvekkilin uykuları gitmiş, iş hayatı kabusa dönmüş ve müvekkil hatta sonu gelmeyecek depresyonlara girmiştir. Gökçe Hız’ın iddia ettiği eğitim bilgilerinin de doğru olmadığı anlaşılmıştır.”

PSİKOLOJİ EĞİTİMİ ALMADIĞINI KABUL ETTİ

Ayrıca sosyal medyada psikolog olarak tanıtılan Gökçe Hız’ın bir de “Gökçe’nin Yaşam Atölyesi” adı altında bir internet sitesi bulunduğu ve internet sitesinde “Gelin sizi sizden alıkoyan psikolojik travmaları bulup, beraberce yaralarınızı saralım” ifadelerinin yer aldığı görüldü. Sitesinde “Travma avcısı” olarak tanıtılan Gökçe Hız ise BirGün’e yaptığı açıklamada psikoloji eğitimi almadığını kabul ederek “Suçlamalar doğru değil” dedi. Sosyal medya hesaplarından Gökçe Hız’ı psikolog olarak tanıtan Mehmet Oğuz ise “Hız’ın sahte psikolog olduğunu sonradan öğrendiğini ve hukuki süreç başlattığını” öne sürdü

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir