Savcıyız dediler 2 milyon 800 bin TL dolandırdılar

İstanbul Başakşehir’de oturan Suudi Arabistan vatandaşı telefoınla arayan şüpheliler kendilerini savcı ve polis olarak tanıttı. Evde bulunan döviz ve altınları söyleyecekleri adrese getirmelerini söyleyen şüphelilere 40 bin dolar, 100 bin Suudi Arabistan Riyalı ve 1.5 kg ziynet eşyası ile altınları bir torbaya koyarak buluşma noktasına giden kadın dolandırıcıya elden teslim etti. Suudi Arabistan vatandaşı H.Ş. daha sonra dolandırıldığını anlayınca Başakşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne giderek şikayetçi oldu.

KENDİ ELLERİMLE VERDİM

H.Ş. isimli kadın ifadesinde, “Beni telefonla arayan kişi kendisini polis savcı gibi tanıtıp telefonu kapatmamamı söyledi. Sonra da yönlendirerek evde para altın olup olmadığını sordu. Bende var dedim. Kendisine olan para ve altınları bir torbaya koyarak verecekleri adrese götürmemi söyledi. Bende yaklaşık 2 milyon 800 bin TL değerinde 40 bin dolar, 100 bin Suudi Arabistan Riyalı ve 1.5 kg ziynet eşyası ile altını torbaya koyarak buluşma noktasına gittim. Elimle teslim ettim” diye yaşadıklarını anlattı.

KAMERADAN TESPİT EDİLDİLER

Başakşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün durumu Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliği’ne bildirmesinin ardından çalışma yapan ekipler, önce olay yerindeki kameraları daha sonra da şüphelinin gittiği güzergahlarda kamera çalışmalarını incelemeye aldı. Yaptıkları araştırmada şüphelinin daha önce poliste 4 suç kaydı olan Sinan E. olduğunu belirledi. Şüphelinin Bahçelievler’de bulunan evine düzenlenen operasyonla şüpheli gözaltına alındı.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir