Sağlıkta Şiddet Yasası Caydırıcı Değil

Genel Sağlık İş Sendikası Edirne Şubesi Başkanı Özcan Arslan, sağlıkta şiddet yasasının caydırıcı olmadığını söyledi. Arslan, “Sağlıkta yaşanan şiddet gün geçtikçe devam ediyor. Maalesef ki, insanlarımıza bunu anlatmakta zorluk çekiyoruz diye düşünüyoruz. Sağlık sektöründeki bu şiddetin nedeni bence şu anki sağlık politikası. Buradaki şiddet konusu biz sağlık çalışanlarıyla ilgili olmamalı” dedi.

Genel Sağlık İş Sendikası Edirne Şubesi üyeleri Edirne Belediyesi Sosyal Tesisleri’nde moral kahvaltısında bir araya geldi. Sendika Başkanı Özcan Arslan, kahvaltıda sağlıkta yaşanan şiddet olaylarına dikkat çekerek, cezaların caydırıcı olması gerektiğini vurguladı.

“SAHADA ŞİDDET OLDUĞU SÜRECE BİZLER VAR OLMAYIZ”

Arslan, şunları kaydetti:

“Şiddetleri en azından bir nebze olsun arkadaşlara unutturalım. Bu şiddet konusu son bulsun düşüncesiyle buradayız. Sağlıkta yaşanan şiddet gün geçtikçe devam ediyor. Maalesef ki insanlarımıza bunu anlatmakta zorluk çekiyoruz diye düşünüyoruz. Sağlık sektöründeki bu şiddetin nedeni bence şu anki sağlık politikası. Buradaki şiddet konusu biz sağlık çalışanlarıyla ilgili olmamalı. Şiddet bir çözüm değil. Bir insan kayıp yaşadığı zaman kaybını tabii ki bir hekimden, hemşireden duyacak diye düşünüyoruz. Kayıp yaşadığı zaman burada şiddet olmamalı. Sahada şiddet olduğu sürece bizler var olmayız. Bizler insanlara hizmet için varız. ‘Doktor dövüyoruz’ cümleleri medyada dolaşıyor. Bu hiç hoş olmayan bir durum. Aslında şiddet yasası bir an önce geçse caydırıcı yasalar olsun. Şu an caydırıcı yasalar değil. ya ev hapsi ya da cüzi miktarda para cezasıyla çarptırılıyor ama o da uzaklaştırmıyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir