Mehmet Özdilek’ten Mauro Icardi çıkışı! ‘Alternatifi kim?’

Trendyol Süper Lig’in 10’uncu haftasında Galatasaray’ın Rizespor deplasmanından 1-0 galip ayrıldığı karşılaşmayı Mehmet Özdilek değerlendirdi. Rizespor’un performansına dikkat çeken Mehmet Özdilek, “Rizespor bu sezon performans olarak iyi bir çizgi yakalamış bir takım. Rizespor’un Fenerbahçe maçından bir şeyleri aldığına inanıyorum. Biraz daha dengeli bir maç oldu. Galatasaray’a çok fazla açık vermedi. Galatasaray’ın fiziksel olarak yorgunluğunu bedensel olarak görüyorsun oyuncularda. Galatasaray’ın bu sezon bu kadar geriye koştuğu bir maç görmedim” ifadelerini kullandı.

Galatasaray’ın iyi oynamamasına rağmen 3 puan aldığını belirten eski futbolcu, “Büyük takım nasıl oluyor? Zaman zaman dalgalanma yaşadığında da neticeyi alabiliyorsan evet sen büyük takımsın. Galatasaray belki çok iyi oynamadı ama alması gereken puanı alarak Rize’den ayrılıyor” dedi.

Sarı-kırmızılılardaki rotasyonu değerlendiren Mehmet Özdilek, “Kadroya bakılınca önceki maçtan 3 değişiklik var. Bu çok normal. Yoğun bir periyottan geçiyorsunuz. Ama bu oyunculardan istenen verimi aldı mı? Bu tartışmaya açık. Kerem Demirbay’da çok büyük değişkenlik var performans olarak. Ne yapacak, nasıl oynayacak tahmin edilemiyor. Muslera, Abdülkerim, Sacha Boey, Torreira, Icardi ve Kerem. Aralıksız oynuyorlar. Doğal olarak daha fazla yük biniyor. Binmemesi mümkün mü?” açıklamasını yaptı.

Hakim Ziyech’in performansına vurgu yapan Mehmet Özdilek, “Ziyech hala o sakatlıktan sonra esas gerçek kimliğine maalesef hala bürünemedi. Onun oyuncu yeteneklerini inanılmaz beğenen bir adamım. Oynadığı zaman tek başına alıp sırtlayabilecek bir özelliği var” diye konuştu.

Mauro Icardi’nin Galatasaray’daki alternatifini merak ettiğini belirten Mehmet Özdilek, “Icardi için de kolay değil. Sezon başını geçirmeyen bir oyuncudan bahsediyoruz. Sakatlık yaşayabilirdi ama bu süreci çok sağlıklı geçirdi. Bir tek sıkıntı, Icardi’ye bir şey olursa Galatasaray’ın alternatif oyuncusu kim onu çok merak ediyorum” dedi.

Mehmet Özdilek son olarak şu değerlendirmede bulundu: “Galatasaray’da genel olarak bir yorgunluk var. Bu yoğun periyotta bu normal. Ama önemli olan yorgunken bile kazanmak çok kıymetli. Zor bir deplasman oynuyorsun, bazen de çok iyi oynamadan da maçı kazanmak çok önemlidir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir