İsrailli politikacı Rusya’yı tehdit etti: Bu savaş bitince size bedel ödeteceğiz

İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu’nun lideri olduğu Likud partisinden Amir Weitmann, Rusya devletinin televizyon kanalı Russia Today (RT) yayına katıldı.

Rusya hükümetini tehdit eden Amir Weitmann, “Rusya Devleti tarafından fonlanıyorsunuz ve Rus propagandası yapıyorsunuz. Söylediklerinize dikkat edin. Biz bu savaşı bitireceğiz, kazanacağız çünkü güçlüyüz. İşimiz bittikten sonra işimiz bittikten sonra Rusya da bedel ödeyecek” dedi.

Sunucunun “Rusya bedel mi ödeyecek?” sorusu üzerine Weitmann, bağırarak “Rusya İsrail’in düşmanlarını destekliyor. Rusya, bize soykırım yapmak isteyen Nazileri destekliyor ve Rusya bunun bedelini ödeyecek. Şimdi beni dikkatle dinle: Bu Nazilerle işimizi bitireceğiz, ne kadar vaktimizi alırsa alsın bu savaşı kazanacağız. Yaptıklarınızı asla unutmayacağız. Geleceğiz ve Ukrayna’nın kazandığına emin olana kadar durmayacağız. Rusya’nın bedel ödediğinizden emin olana kadar durmayacağız. Siz ve İsrail’in tüm düşmanları Yahudilerin soykırıma uğraması için destek olan herkese bedel ödeteceğiz. Bunların hiçbirini unutmayacağız” diye konuştu.

İsrail’de 6 partiden oluşan koalisyon hükümetinin en büyük ortağı seçimden yüzde 23.41 oyla birinci çıkan Likud olmuştu.

WEİTMANN’DAN BAKAN YARDIMCISI YILMAZ’A: SEN ÖL

İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu, 10 Ekim’de, Gazze’nin hava saldırısı görüntülerini, sosyal medya hesabından “Tüm gücümüzle devam edelim” ifadesiyle paylaşmıştı.

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Nazif Yılmaz, Netanyahu’ya sosyal medya hesabından “Bir gün seni de vuracaklar. Gebereceksin” diyerek yanıt vermişti.

Amir Weitmann da Yılmaz için “İsrail Başbakanı’nın ölmesini dileyen kişi Türkiye’nin eğitim bakan yardımcısı. Önce sen öl” ifadelerini kullanmıştı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir