Analistler 4 Boğa Altcoin Seçti: Hedeflerini Açıkladılar!

Kripto analisti David, EGLD’den güçlü bir koşu bekliyor. Popüler analist Ali Martinez FTM’nin yüzde 35’lik bir hamle yapacağını tahmin ediyor. Altcoin Sherpa takma adlı analist ise Ethereum tabanlı iki altcoin’in koşmaya hazır olduğunu söylüyor.

EGLD fiyat tahmini: Altcoin fiyatının %100 artması mümkün

MultiversX (EGLD) fiyatı 30 Ekim’den 5 Kasım’a kadar olan haftada büyük bir yükseliş mumuyla uzun vadeli kama formasyonunun üzerine çıktı. Bu, boğaların kontrolü ele geçirdiğini gösteriyor. Gerçekten de, kanalın üzerinde 4 hafta konsolide olduktan sonra, EGLD fiyatı 4-10 Aralık haftasında yükselerek 70 dolarlık yatay direnç bölgesine ulaştı. Bu, uzun vadeli trendin yükseliş trendine geçmesinden önceki son yatay direnç.

Fiyat geçen hafta direnç bölgesinden reddedilse de (kırmızı ok), önemli ölçüde geri çekilmedi. Ayrıca, şu anda başka bir yükseliş mumu oluşturuyor. Bu durum, boğaların hala küçük düşüşlerde alım yaptığını ve daha yüksek zirveler beklediğini gösteriyor. Haftalık RSI (Göreceli Güç Endeksi) aşırı alım bölgesine yaklaşırken kuzeye daha fazla hareketi destekliyor. Ancak RSI herhangi bir düşüş sapması oluşturmadı. Bir kırılma gerçekleşirse, altcoin fiyatının bir önceki uzun vadeli destek bölgesinin oluşturduğu 130 dolar seviyesindeki bir sonraki önemli direnç bölgesine yükselmesi mümkün. Bu da EGLD için %105,32 artış anlamına geliyor.

EGLD haftalık grafik. Kaynak: TradingView

En olası senaryo, EGLD fiyatının yakın gelecekte 70 dolar direncinin üzerine çıkacağını gösteriyor. Kırılmadan sonraki ilk hedef 87 dolar. Ancak altcoin fiyatının 130 dolara ulaşma potansiyeli de var. EGLD fiyatının günlük grafikte 55 dolar desteğinin altına düşmesi halinde bu yükseliş görünümü geçersiz olacaktır.

FTM fiyat tahmini: Güçlü bir ralliye hazır olun!

Kripto para analisti Ali Martinez, fiyat hareketine dayalı olarak, Fantom’un (FTM) önemli bir direnç seviyesinin üstesinden gelmeyi ve üzerinde kalmayı başarmasının, altcoin için “önemli bir yükseliş dönüşüne işaret ettiğini” söylüyor. Analiste göre FTM, mevcut seviyeden yaklaşık %35 artışla 0,65 dolar civarına yükselme potansiyeline sahip. Bu bağlamda analist, şu açıklamayı yapıyor:

FTM bu kritik seviyenin 0,47 dolar üzerinde kaldığı sürece, güçlü bir ralliye hazır olun!

Kaynak: Ali Martinez

Bu arada, Blockchain analiz platformu IntoTheBlock verilerine göre, FTM’yi 0,399 ila 0,542 dolar arasında satın alan yatırımcı ve traderların %99,21’i kârda. Diğer tarafta yalnızca %0,76’sı zararda. Bu arada, Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Fantom, son 30 gün içinde %60’ın üzerinde bir artış kaydetti. FTM, yazı sırasında 0,4927 dolardan işlem görüyordu.

Usta analiste göre ARB ve OP koşmaya hazır!

Altcoin Sherpa’ya göre, Arbitrum (ARB) ve Optimism (OP) ikilisi üstel büyüme yaşamak için kutup pozisyonunda. Analist, diğer coinlerden Ethereum’a (ETH) ve OP ve ARB’yi içeren Blockchain’e bağlı tokenlere doğru bir kâr rotasyonu olacağını öngörüyor. Analist, “Bu fiyat hareketini kaçırmak istemezsiniz. Eski rotasyonu ETH’ye yapma zamanı. Bir dipte ARB veya OP satın almak istiyorum.” diyor. Sonuç olarak, takipçilerine ARB ve OP için sırasıyla 1,38 dolar ve 3,30 dolar civarında girişleri tavsiye ediyor.

Bir süre boyunca her iki altcoin da büyük hamleler yapamadı. Bu süre zarfında, bazı piyasa oyuncuları büyüyememenin ETH’nin 1.800 ila 2.100 dolar arasında işlem yapma kısıtlamasından kaynaklandığını düşündü. Ancak, gün içinde OP ve ARB olağanüstü dalgalanma yaşadı. ARB’nin fiyatı 1,44 dolara çıktıktan sonra 1,33 dolara geriledi. OP’nin performansı daha da iyiydi. Çünkü OP, gün içinde %20’lik bir artış gördü. Ancak, token daha sonra irtifa kaybetti. Buna rağmen yazı sırasında %8’in üzerinde artışla 3,21 dolardan el değiştiriyordu.

Makaledeki görüşler ve tahminler analistlere ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir