Kırkayaktan nasıl kurtulurum? ‘Nemli evleri sever orayı mesken tutarlar’

Kırkayaklar sizi ısırabilir ve arı sokmasına benzer bir reaksiyona neden olacak bir zehir üretebilir, bu nedenle muhtemelen kırkayakla karşılaşmayı hiç istemezsiniz, doğrusu kim istiyor olabilir ki?

Kış aylarında birçok hayvan böcekler de dahil olmak üzere saklanmak için rahat bir yer arar. Diğer bazı böceklerin aksine, kırkayaklar evinizde veya gezinme alanınızda tam zamanlı olarak ikamet etmekten oldukça mutludur.

Saklanmak gibi hiçbir dertleri olmayan kırkayaklar aksine evinizin içinde yaşam alanlarınızda dolaşmaya bayılırlar. Özellikle nemli, bahçeli bir eviniz varsa kırkayakları sıkça görmek sizin için şaşırtıcı olmamalı. Peki bu durumdan nasıl kurtulabilirsiniz?

Yalnızca kırkayakları değil herhangi bir böceği ‘ezmek, öldürmek’ hayvan popülasyonu için zararlı olduğundan kırkayaklardan kurtulmak için de bu yöntemi denememelisiniz.

Yapılacak şey basit! Böcek uzmanları, kırkayaklarıyla başı belada olanlar için evlerindeki nemli bölgelerin kurutulmasını ve nem alan yerlerde varsa delik, çatlar gibi alanların kapatılmasını öneriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir