Cinsiyet Geçiş Sürecindeki Arda Bektaş, İsmini Arya Arda Bektaş Olarak Değiştirdi: “Bi Hayırlı Olsun Alırım”

Türkiye’nin ilk erkek makyaj influencerı Arda Bektaş, geçtiğimiz haftalarda cinsiyet değiştirme ameliyatı olduğunu açıkladığı videoyla gündeme gelmişti. İsmini değiştirip değiştirmeyeceği de merak konusu olunca da adının bir marka olduğunu ve böyle bir şey düşünmediğini dile getiren Arda Bektaş, kararını çabuk değiştirdi!?

Türkiye’nin ilk erkek makyaj içerik üreticisi Arda Bektaş, toplumsal dayatmaları reddederek kendi olmayı seçen, hayatını farkındalık yaratmaya adamış bir influencer olarak öne çıkıyor.

Cinsel yönelimi sebebiyle zaman zaman eleştiriye maruz kalsa da, kulaklarını kapayıp mesleğinde emin adımlarla ilerlemeye de devam ediyor.

Fakat özellikle son zamanlarda kendi olabilmek için kararlı adımlar atmaya başlayan Arda Bektaş, şimdilerde cinsiyet geçiş süreciyle ve yaptırdığı ameliyatlarla gündeme geliyor!

Belki denk gelmişsinizdir Arda, TikTok hesabından sık sık üst üste olduğu estetik ameliyatları paylaşmıştı?

Ardından, ilk haliyle şimdiki halini gösteren “Değişmedim ki kendim oldum!” notuyla paylaştığı videosuyla çok konuşulmuştu.

Geçirdiği büyük değişimlere tanıklık eden takipçilerinin ‘Adını değiştirecek misin?’ sorusuna ise ‘Benim adım artık markalaştı. Ayrıca yurt dışı işlerim de var. Adımı değiştirirsem her şeyimi değiştirmek zorunda kalırım. Arda unisex bir isim.’ diye cevap vermişti.

Kararını hızla değiştirmiş olacak ki Arda Bektaş, geçtiğimiz saatlerde ismini değiştirdiğini duyurdu ve “Bir hayırlı olsununuzu alırım” dedi!

Adını Arya Arda Bektaş olarak değiştiren sosyal medya fenomeni son halini de paylaştı!

Ve “Kendimi şu anda alkışlıyorum artık. Yani resmen kendimi doğurdum, sıfırdan yarattım! O doktorlar, o neşterler, o narkozlar! Ama oldu! Başardım yani!” açıklamasında bulundu. ❤️

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir